Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Pozor zmena .!!!!!!!!! Aktualizácia. Figyelem változás.!!!!!!!! Celoplošné testovanie Kyselica-Országos tesztelés Keszölcés

Vážení občania.
Dňa 01.11. v nedeľu sa u nás v obci pri kultúrnom dome bude konať celoplošné testovanie len poobede v čase od 13.00 hodiny do 22.00 hodiny s prestávkou od 17: 30 do 18:00 hodiny
Testovania sa môžu zúčastniť všetci obyvatelia, bez ohľadu na trvalé bydlisko.
Je potrebné sa preukázať občianskym preukazom, poprípadne pasom a u detí kartou poistenca.
Testovanie bude dobrovoľné a budú sa na ňom môcť zúčastniť všetci od desať rokov. Neodporúča sa len tým, ktorí majú nad 65 rokov a trávia väčšinu času vo svojich domovoch, prípadne všetkým obyvateľom so zníženou mobilitou či zdravotnými obmedzeniami, ktorí sa prirodzene vyhýbajú sociálnemu kontaktu.
Testovanie prebehne počas dvoch víkendov po sebe. Odporúča sa absolvovať obe testovania.
Testovanie bude prebiehať vo vonkajšom prostredí. Postup odberov bude jednosmerný, aby sa znížil počet osôb na jednom mieste. Vchod na testovanie bude smerom od Hostinca ku kultúrnemu domu, žiadame Vás dodržiavať odstupy 2 metre v čakaní v rade . Testovanie prebehne za prísnych epidemiologických opatrení.
Na poriadok a dodržiavanie pravidiel bude dohliadať prítomný príslušník Policajného zboru SR a Ozbrojených síl SR.
 
 
 
 
Kedves lakosok, Figyelem változás
 
Értesítjuk a lakosságot hogy vasárnap November 1-én országos tesztelésre kerül sor falunkban délután 13.00 órától- 22.00 ig.Ez idő között 17: 30 tól 18. óraig szünet lesz. A tesztelés minden lakos számára elérhető, függetlenül állandó lakóhelyétől.
Igazolni kell személyi igazolvánnyal vagy útlevéllel, gyermekek esetében pedig a az egészségügyi biztosító kártyával.
A tesztelés önkéntes lesz, és tízéves kortól mindenki részt vehet. • Nem ajánlatos a 65 év feletti korosztálynak , akik idejük nagy részét otthonukban töltik, vagy mindazoknak a csökkent mozgásképességű vagy egészségi korlátokkal küzdő embereknek, akik kerülik a közösséget.
A tesztelés két egymást követő hétvégén zajlik. Ajánlott mindkét tesztet abszolválni. A tesztelés a szabadban történik. A mintavételi eljárás egyirányú lesz az egy helyen lévõ emberek számának csökkentésére. • A bejárot a tesztelésre a vendéglő felől lesz a kultúrház irányaba. Kérjük a lakosságot a sorban állás közben betartanni a 2 m. távolságot.
A vizsgálat szigorú epidemiológiai intézkedések mellett történik.
A rendet és a szabályok betartását a Szlovák Köztársaság Rendőrségének és a Szlovák Köztársaság Fegyveres Erőinek jelenlévő tagja felügyeli.